İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Sona Erdi

Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü  tarafından organize edilen ve Tüccar Sanayiciler Derneği İlkokulu ile Munis Ozansoy Ortaokulu koordinasyonunda gerçekleşirilen İlkokul ve Ortaokullar arası Akıl ve Zeka oyunları turnuvası sona erdi.  
Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Sona Erdi

Ocak ayında okullarin belirlediği danışman öğretmenler ile yapılan toplantı sonrası sartnamenin duyurulması sonrasında başlayan süreç önce binlerce öğrencinin okul içi elemeleri ile katılımı gerçekleştirilmesi sonucunda her okulun 4´er öğrenciyi temsilci olarak belirlemesi ile devam etti. 

6-9 Mart tarihlerinde 4 bölgede 8 ayrı okulda yapılan bölge elemelerinde resmi ve özel 128 okulun katılımı ile toplam 512 öğrenci  yarışmaya katıldı. 

1.bölgede Tüccar ve Sanayiciler Derneği İlkokulu ve Şehit Mehmet Güder İ.H.O

2.bölgede Dr. İsmet Birgül İlkokulu ve İsmail Hakkı Uludağ İ.H.O

3.bölgede Akşemsettin İlkokulu ve Mustafa Eravutmus Ortaokulu 

4.bölgede Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulu ve Ortaokulları turnuvanin bölge oyunlarına ev sahipliği yaptılar. 

3-4 Nisan tarihlerinde yapılan ilçe finali ile turnuva sona ermiştir. İlçe finalinde derece giren  öğrencilerimiz ve Okullarımız şu şekilde sıralanmıştır.

1. ve 2. Sınıflar kategorisinde 

1.Berat ARTUL- Sultan Alparslan İlkokulu 

2.Ahmet Yağız DOLU- Toki Şehit Efkan Kıran İlkokulu 

3.Emre KÖLENCİK- Hayriye Gök Ortaokulu

 

3.ve 4.Sınıflar kategorisinde 

1.Emir SEKBAN- Gültepe İlkokulu

2.İlter Ozan ACINMAK- Tahsin Banguoğlu İlkokulu

3.Bora USMA -Orhan Saral İlkokulu

 

5.ve 6.Sınıflar Kategorisi 

1.Aylin ARDA- 700.yıl Osman Gazi Ortaokulu 

2.Mert ERDOĞDU - Özel Oğuz Kaan Koleji 

3.Mert BOZDAĞ - Atatürk Ortaokulu 

 

7.ve 8.Sınıflar kategorisi

1. İbrahim B. ULUSSEVER - Şehit Mehmet Güder İ.H.O

2. Kerem Ali ARDA - Toki Şehit Çağlar Cambaz İ.H.O

3. Yusuf TEKTAŞ- İkitelli Ortaokulu

  1.olan Öğrencilerimiz Hoverboard ( Elektrikli Kaykay )

 2. olan Öğrencilerimiz Bisiklet 

3. olan öğrencilerimize Tablet ödülü almaya hak kazandılar. 

 

Ayrıca 25 Mart tarihinde yapılan ve 148 öğretmenin katıldığı  Öğretmenler arası Turnuvada dereceye giren öğretmenlerimiz şu şekilde sıralanmıştır. 

1. İsmail Serdar ÇETİNKAYA - Dr.Hulusi Behçet Ortaokulu 

2. Atilla  SÜRMELİ - Dr Hulusi Behçet Ortaokulu 

3. Gülnur EKEN- Arif Nihat Asya Ortaokulu 

4. Turgay ÇAPAR- Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulu 

İsmi yazılı olan öğretmenlerimizin dışında öğrencisi gruplarında 1.olan öğrencilerimizin danışman öğretmenleri ve 2 eğitmen öğretmenimiz olmak üzere 10 öğretmenimiz 4-6 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan Bosna Hersek gezisine hak kazandılar.

04-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-2018

Atakent Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No4 Küçükçekmece/İSTANBUL İETT 76O, 98T, 89T, 98, 89 - (212) 470 40 52 (212) 470 40 59 Cep Telf.(0538) 817 64 95 (538) 817 64 96

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.